همان طور که در مطلب توضیحات تکمیلی سئو به شما توضیح دادیم، سئو از یک سری تکنیک ها و روش هایی برخوردار است که همه این اقدامات، برای کسب نتایج برتر گوگل خواهد بود.

این که شما از چه روشی سایت خود را به نتایج برتر گوگل می رسانید برای گوگل از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است. در این مطلب قصد داریم تا در مورد سئو کلاه سیاه توضیحاتی را به شما ارائه دهیم و همچنین جریمه هایی که گوگل برای سئو کلاه سیاه را در نظر گرفته است با یکدیگر بررسی کنیم.

سئو کلاه سیاه

سئو کلاه سیاه به یک سری اقدامات و تکنیک های سئویی گفته می شود که عموما سعی آن بر این است که سایت مورد نظر را در سریع ترین زمان ممکن به نتایج برتر گوگل برساند؛ در این روش سعی می شود تا سایت به صورت غیر طبیعی و کاملا غیر واقعی به جایگاه برسد.

به همین سبب نیز سعی می کنند تا از نقاط ضعفی که گوگل در این مسیر دارد، استفاده های لازمه برده شود. تکنیک های سئو کلاه سیاه مدام در حال بروز رسانی و تغییرات می باشد.

نکته مهمی که در سئو کلاه سیاه از اهمیت زیادی برخوردار است این است که جایگاه های به دست آمده کاملا لغزنده هستند و هر لحظه ممکن است تا گوگل آنها را شناسایی کرده و از لیست نتایج خود حذف کند.

در ادامه به مهم ترین تکنیک هایی که در روش سئو کلاه سیاه از آن مکررا استفاده می شود اشاره خواهیم داشت.

سئو وب سایت

 

محتواهای خودکار

این نوع محتواها همان طور که از نامشان نیز پیداست، به صورت اتوماتیک و خودکار در وب سایت درج می شوند و این محتواها اصولا معنی و مفهوم خاصی را به نمایش نمی گذارند.

تنها عاملی که در این محتواها به صورت هدفمند انجام می شود، تکرار کلیدواژه های هدف و اصولی ای است که جایگاه گیری در آن از اهمیت بالایی برخوردار است.

این محتواها معمولا به صورت ترکیبی از محتواهای دیگر هستند که بازنویسی شده و در سایت درج می شوند و همین امر نیز سبب می شود تا برای هر کلمه از محتواهای دیگر، یک کلمه جایگزین انتخاب شود و به همین دلیل است که این گونه محتواها از معانی درستی برخوردار نیستند.

لینک سازی های غیر اصولی و غیر طبیعی

در برخی از مواقع، گوگل لینک سازی های غیر طبیعی ای که در سایت شما برای بهبود وضعیت سئو و همچنین بک لینک هایی که از دیگر سایت های فعال دریافت کرده اید، را تشخیص می دهد.

برای مثال، اگر با استفاده از نرم افزارهای لینک سازی خودکار، به صورت مداومی به صفحات مختلف سایت خود لینک دهید، گوگل این موضوع را بررسی خواهد کرد.

همچنین اگر زیاد رپوتاژ آگهی در فواصل زمانی کم برای خود دریافت کنید، ممکن است در لیست جریمه های گوگل قرار بگیرید.

سئو

استفاده از روش پنهان کاری (cloaking)

روشcloaking  یکی از اصلی ترین روش های سئو کلاه سیاه محسوب می شود؛ سازوکار این روش به این صورت است که صفحه مشخص وب سایت را با دو طاهر متفاوتی به  نمایش می گذارد.

یعنی هنگامی که موتورهای جستجو به صفحه سایت شما می آیند و کار خزش را انجام می دهند، یک صفحه متفاوت نسبت به یک کاربر حقیقی که به همان صفحه مراجعه کرده است.

برای درک بیشتر این موضوع، فرض کنید که یکی از کاربران وارد یکی از صفحات سایت مورد نظر شده است و یک سری اطلاعات از صفحه سایت به کاربر نمایش داده شده است اما وقتی که خزنده های گوگل به همان صفحه از سایت مراجعه می کنند، با مضمون دیگری مواجه می شوند که کاملا بر حسب متدهای اصلی سئو می باشد.

تولید محتوا دور از دید کاربران

یکی از ترفند های دیگری که مدیران یک وب سایت برای بالا رفتن جایگاه یک وب سایت انجام می دهند این است که سعی می کنند تا تعداد محتواهای صفحه را افزایش دهند؛ منتهی مشکلی که در این خصوص به وجود می آید این است که محتواهایی که به روند تولید می رسند، برای کابران مناسب نخواهند بود و آنها را به جوابی که به دنبال آن هستند نزدیک نخواهد کرد.

پس برای رفع این مشکل، سعی می کنند تا محتواهایی که قرار می دهند را دور از دسترس کاربران قرار دهند تا مورد تجربه کاربری سایت به خوبی حفظ شود.

سئو مطالب

ایجاد صفحات شبیه به هم ( Doorway Pages)

یکی دیگر از تکنیک هایی که در این زمینه مورد استفاده قرار می گیرد، تکنیک doorway pages است که در این تکنیک، شما چندین سایت را با هدف چندین کلمه کلیدی بالا می آورید و در انتها تمامی اهداف سایت ها را، به یک وب سایت ارجاع می دهید.

حتی برای انجام این کار می توانید به جای استفاده از چندین وب سایت، از یک وب سایت نیز استفاده کنید و این کار به این صورت انجام می شود که شما برای عبارت هدف و کلیدی خود، چندین صفحه نزدیک و مرتبط با کلیدواژه هدف خود تولید می کنید که در نهایت همه این صفحات، به صفحه هدف شما ارجاع داده خواهد شد.

تمامی مواردی که در این مطلب به شما عزیزان توضیح دادیم، مرتبط به روش سئو کلاه سیاه می باشد؛ حال سوال اینجاست که اگر موتورهای جستجوی گوگل متوجه این موضوع شوند و این موضوع را تشخیص دهند چه اتفاقی برای سایت می افتد.

موتورهای جستجو اگر متوجه شوند که شما از روش سئو کلاه سیاه برای بهتر شدن روند بازدید سایتتان استفاده کرده اید، شما را از نتایج برتر گوگل حذف خواهند کرد و حتی تا مدتی سایت شما را از معرض نمایش به کاربران حذف خواهد کرد.

پس برای کسب نتایج برتر، سعی کنید تا از استاندارد ترین راهکار ها به نتیجه مطلوب خود دست پیدا کنید و سایت خود را به نتایج برتر گوگل برسانید.

مشاوره سئو و کارشناسی سایت

برای اینکه سایت خود را به نتایج برتر گوگل در کلیدواژه های مورد نظر از طریق راهکارهای اصولی برسانید، نیاز هست تا قوانین و قواعد بروز گوگل را بشناسید و آگاهی های لازمه را در این خصوص داشته باشید.

چنانچه مالکیت وب سایتی را برعهده دارید و از انجام کارهای اصولی سئو آن بر نمی آیید، می توانید مجموعه آریو ترند را که دارای چندین کارشناس برتر سئو و طراحی سایت می باشد را برای انجام این کار انتخاب کنید و صفر تا صد روند سئو وب سایت خود را به مجموعه ما بسپارید.